Podpora oddílu
Sponzorství

Bowlingová série turnajů v Trutnově dospěla do finále, Streubel bronzový

13. 6. 2005 | Bowling | J. Kapucián

Nejlepší jednotlivci V úterý 7.6.2005 bylo v trutnovském bowlingovém centru Olymp odehráno poslední kolo ze série šesti turnajů pořádaných Bowlingovým clubem Trutnov ve spolupráci s cestovní kanceláří LUNA TOUR Trutnov. Stejně jako v předešlých kolech i na něm zastupovala jičínský oddíl čtveřice hráčů. Umístění v posledním turnaji bylo bodováno dvojnásobným počtem bodu a tak před turnajem nebylo nic rozhodnuto. Největší šance na celkové vítězství měli před turnajem Jiří Hindrák, který vedl o několik bodů před Karlem Štajerem. Do dvánactičlenného semifinále postoupilo jičínské trio Petr Streubel (206, 201, 181), Jarda Kříž (179, 180, 197) a Láďa Křivka (164, 180, 170), nepodařilo se to pouze Pavlovi Křížovi. V semifinále přidal Streubel další dva náhozy nad hranici 200 kuželek (210 a 219) a postoupil tak do finále z prvního místa. Ze sedmé pozice si postup zajistil rovněž J. Kříž i oba největší aspiranti na celkové vítězství. Turnaj tak zůstal dramatický až do svého konce.

Finále se hrálo od nuly a na tři náhozy. Petr Streubel nastoupil v dvojici s Karlem Štajerem, který dal jasně najevo, že se nespokojí s druhým místem a hrami 199, 246 a 211 jasně zvítězil v posledním turnaji a s ohledem na 7. místo Jiřího Hindráka se stal i vítězem celé série a odnesl si tak hlavní cenu – zájezd pro dvě osoby do Řecka s cestovní kanceláří Luna tour Trutnov. Jiří Hindrák nakonec těsně uhájil 2. místo v sérii, před finišujícím Petrem Streubelem, který v závěrečném turnaji skončil druhý a na celkovou stříbrnou pozici mu nakonec chyběly pouhé 4 bodíky. I tak ale mohl být s celkovým třetím místem spokojený. Ani další jičínští borci se v závěrečném účtování neztratili: sedmý skončil Ladislav Křivka, jedenáctý Jarda Kříž a na třináctém místě byl jeho bratr Pavel, který chyběl na prvním turnaji. Další cenou byl zájezd pro jednu osobu do Řecka, jehož držitel se losoval z účastníků, kteří odehráli alespoň pět turnajů. Do osudí bylo vloženo 14 čísel a losováním byl pověřen vítěz turnaje. Ten vylosoval číslo dvě, což odpovídalo druhému místu v celé sérii a majitelem zájezdu se tak stal Jiří Hindrák. Hráčem s největším náhozem v celé sérii turnajů se stal Bohuslav Zelinka, výkonem 254b.